
Діяльність КП «Центр захисту тварин» в Миколаєві – неефективна. Таку думку висловив член партії БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» та виконуючий обов’язки начальника Держпродспоживслужби в місті Миколаєві В’ячеслав Бродовський.
Справа в тому, що кількість безпритульних тварин, зокрема собак, значно підвищилася, в окремих районах люди не можуть спокійно виходити на вулицю, особливо вночі. За приблизними підрахунками, в місті, на сьогодні, більше 6000 бродячих собак. Тільки за останні півтора року до лікарень по допомогу після нападів тварин звернулося близько 1800 громадян. Ця проблема є системною і її вирішення має бути комплексним.
Проте сьогодні, вважає В’ячеслав Бродовський, до питання ставляться з неналежною увагою. На думку експерта, у «Центрі захисту тварин» не відпрацьований механізм виявлення особливо небезпечних тварин по інфекційним хворобам та тварин, які несуть загрозу мешканцям міста.
«Для того щоб підприємство працювало ефективно та допомогло знизити кількість інцидентів з нападами собак на людей, необхідно усіх тварин, які поступають в карантин, розподіляти по групах. Хворих та тих, що несуть загрозу мешканцям, необхідно піддавати евтаназії – це правило регулюється статтею 16 Закону про захист тварин від жорстокого поводження, тому тут нема нічого антигуманного. До того ж має виконуватися регулярний відлов бродячих тварин і проводитися процедура чіпування, вакцинації та стерилізації», – зазначив Бродовський.
Виконуючий обов’язки начальника Держпродспоживслужби також зазначив, що на підприємстві за минулого керівництва були випадки професійної халатності та порушень, а також існувала корупційна складова, при тому що КП має усі умови для ефективної діяльності.
«Нещодавно завдяки старанням народного депутата Бориса Козиря на підприємстві було облаштоване сучасне хірургічне відділення для стерилізації та лікування тварин з передовим технічним оснащенням. Тобто умови для ефективного функціонування створені. Проте під час профільної інспекції на КП «Центр захисту тварин» було встановлено ряд порушень. Розподілення тварин по групах не проводилося через халатність керівництва. Тобто, інфікованих та агресивних тварин після чіпування та ідентифікації відпускали назад на вулицю, та вони знову нападали на людей. До того ж всередині підприємства процвітали корупційні схеми: замість відведених правилами 10 днів утримання тварин у карантині, їх за документами утримували по місяцю і більше, щоб списати кошти на корм та бензин. Після міської перевірки директора КП було знято з його посади – зараз підприємством керує тимчасово виконуючий обов’язки», – пояснив експерт.
В’ячеслав Бродовський зауважив, що зараз триває термін подачі документів на конкурс.
«Міський голова, Олександр Сенкевич, завірив, що конкурс пройде прозоро та на високому рівні і що новим директором «Центру захисту тварин» буде кваліфікований та відповідальний керівник, за якого підприємство буде налагоджено працювати і співпрацювати з ветеринарною службою міста Миколаєва», – сказав Бродовський.
Нагадаємо, Миколаївський міський голова 14 червня оцінив роботу КП «Центр захисту тварин» як незадовільну та анонсував звільнення директора підприємства Віктора Поліщука.